sobota, 14 lipca 2012

Cassettes and good memories

    Jeszcze jeden smaczek z lat 90 :D

     Nareszcie upragniona sobota! Szybkie sprzątanko w mieszkaniu i można oddać się błogiemu lenistwu. Włączyłam sobie kasetę Dj BoBo i oddaję się rozmyślaniom o czasach mojej młodości, pięknych latach 90. Miałam wtedy naście lat i było po prostu pięknie: zero obowiązków, problemów tylko zabawa. Siedziało się godzinami u przyjaciółki i nawiasem mówiąc nie pamiętam o czym się tyle gadało. Kiedy jest się młodym to każdy temat można było wałkować kilka godzin i każdy z nich wydawał się tak samo ważny. Zauważyłam że nie potrafię już tak rozmawiać o niczym jak kiedyś... hmmm. A szkoda, bo było naprawdę zabawnie :)
     Czasem lubię sobie włączyć stare piosenki nagrane na kasety, przypominają mi się naprawdę dobre czasy. Czy jeszcze pamiętacie takie coś jak kasety magnetofonowe i magnetofon? Potem przyszły wieże i powoli zaczęły odmieniać rzeczywistość. U mnie na szczęście przetrwał magnetofon i to na dwie kasety! Szczyt techniki w moich czasach! Można było na nim nagrywać piosenki nie tylko z radia ale i z jednej kasety na drugą! Mogłam sobie pożyczyć jakieś fajne kawałki od koleżanki i wcale nie musiałam kupować drogiej kasety w sklepie. Czy to były pierwsze objawy piractwa? :D Ale zdaje się kopiowanie na własny użytek, przynajmniej wtedy, nie był piractwem. No ale muszę się pochwalić, że mam w domu całkiem niezły zbiór oryginalnych kaset :D Wszystko to dzięki mojemu braciszkowi, zagorzałemu słuchaczowi muzyki lat 90 :) Czy i Wy możecie się pochwalić czymś takim? Mało brakowało a podczas remontu 2 lata temu kasety poleciałyby na śmietnik. Na szczęście sentyment wygrał u mnie z praktycznością (brak miejsca w szafkach).
     Zastanawiam się co ja zrobię, gdy mój odtwarzacz się zepsuje, wątpię żeby ktoś teraz naprawiał takie sprzęty. Swoją drogą cuda techniki tamtych lat odznaczają się wysoką trwałością- mój sprzęcik mimo że szwankuje na jeden głośnik i nie odbiera już fal radiowych za dobrze, to jednak całkiem dobrze sobie radzi po tylu latach używania. Jestem z niego naprawdę dumna i mam nadzieję, że jeszcze wiele kolejnych lat będę mogła cieszyć się zbiorem kaset i przypominać sobie stare dobre czasy :)
      Chcecie się przenieść ze mną w tamte czasy? Proszę bardzo :D2 komentarze:

Charlie pisze...

uwielbiam te piosenki <3

Gone_With_The_Books pisze...

Super :) Było więcej czadowych kawałków, z którymi chciałam się podzielić ale nie mogłam ich znaleźć na youtube. Takie rytmy aż porywają do tańca :)