wtorek, 22 grudnia 2015

Idealne filmy na randkę

        Już od jakiegoś czasu chodziła mi po głowie myśl, aby stworzyć listę najfajniejszych filmów. Takich ponad wszystkim- ponad granicami wieku, płcią czy zainteresowaniami. A przede wszystkim ponadczasowymi, takimi, po które można sięgnąć zawsze, kiedy mamy ochotę na obejrzenie czegoś fajnego. Ta myśl zapewne jest pozostałością po moich dziecięcych marzeniach, aby zostać krytykiem filmowym :)

        Tym sposobem powstała krótka lista wyselekcjonowanych filmów, które śmiało poleciłabym na każdą okazję. Przede wszystkim są to filmy bezpieczne, które możemy obejrzeć z naszą drugą połówką, ponieważ każdy w tych filmach znajdzie coś dla siebie i nie będzie się nudził. Lista ta będzie z czasem poszerzana, jak tylko natrafię na film godny uwagi. Dodatkowo będzie ona wyświetlana na pasku bocznym na głównej stronie mojego bloga. Wybaczcie, że lista jest tak wątła, ale umieszczam na nie filmy, które nadadzą się dla każdego. A nazwę tę listę:


Filmy idealne na randkę (best dating movies)

1. Footloose 
Koniecznie z 1984 roku. Żadne remake nie wchodzi w grę. Zaznamy w tym filmie dużo dobrej muzyki i old schoolowego tańca, a także przypomnimy sobie jak to jest być nastolatkiem. Do tego Kevin Bacon i jego wysportowane ciało oraz szalona Lori Singer i jej świetna rola zbuntowanej i nie rozumianej przez nikogo dziewczyny z małego miasteczka. Mimo iż w swoim czasie słabo przyjęty przez krytykę, pozwala nam zapomnieć się w latach 80- jej muzyce i stylowi życia i ubierania się. W filmie tym znajdzie się trochę bijatyki dla facetów i trochę dobrego tańca dla kobiet.

2. Chef
Ten film śmiało poleciłabym na każde spotkanie towarzyskie, na randkę i na familijny wieczór. Nakręcony z jajem i ciepłym humorem film o gotowaniu. Gwarantuję, że po nim wzrośnie Wam apetyt na takie filmy. Dodatkowym atutem jest świetna ścieżka dźwiękowa. Przy tym filmie nie da się nudzić, a wielu z Was nagle odkryje miłość do gotowania.

3. La delicatesse
Niecodzienny film o miłości, intrygujący i wciągający. Delikatny jak jej tytuł. Niespotykany i nietypowy. Na początku wydaje się być nudny, ale trzeba dać mu szansę, a nagle okaże się, że nie potraficie się od niego oderwać. Najlepiej jest oglądać go rozłożonym na łóżku pod kocem, wówczas będziecie mogły przytulić się mocno do swoich facetów, żeby nie mogli uciec, a gwarantuję, że parę razy zobaczycie, jak uśmiecha się do siebie półgębkiem. Również film na babski wieczór. Świetna gra aktorska. Można się zakochać w głównym bohaterze, co jest zaskakujące patrząc na to, że nie gra jego postaci śliczny chłopiec o naturze zdobywcy.

4. The hundred foot journey
Kolejny film o gotowaniu. Wciągający od chwili, gdy przenosimy się do Francji. Ciepły i intrygujący. Każdy inteligentny facet doceni ten film. Kobieta- wiadomo- jest miłość, nie potrzeba niczego więcej. Mimo, że film daje wiele więcej niż tylko miłość.

5. Za jakie grzechy, dobry Boże? (Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu?
Świetna i nietypowa komedia romantyczna bez względu na wiek. Każdy powyżej 20 lat doceni jej dowcip. Dobra zabawa od początku do końca.

6. Kryptonim U.N.C.L.E. (The man from U.N.C.L.E.)

Dwa ostatnie filmy dodane pod wpływem impulsu, choć różnią się od czterech pozostałych. Mimo to znalazły się na liście, gdyż uważam, że również są dla każdego i gwarantują dobrą zabawę. Ten film szpiegowski przypomina nam nieco lata 20. Trzyma w napięciu przez cały czas i jest zupełnie inny niż typowe filmy szpiegowskie. Dwie główne męskie postacie są zarówno twarde, jak i słodkie- że tak powiem po dziewczęcemu. Faceci będą dobrze się bawić ze względu na męski charakter filmu, a kobiety właśnie ze względu na naszych dwóch szpiegów, w których można się zakochać od pierwszego wejrzenia. Film zabawny, momentami wzruszający. Świetny.

7. Źródło nadziei (The water diviner)
Wciągający dramat. Wzruszający. Zapadający w pamięć. Dający nadzieję.

*****

Christmassy and ladies night movies
          Jako, że zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i każdy będzie miał więcej czasu dla siebie, dorzucę listę filmów, które wprawią nas w świąteczny nastrój. Lista ta sprawdzi się również na samotne wieczory lub babski wieczór (no, może za wyjątkiem ostatniego:)), bo opowiada o miłości. A jakże :)

1. Love Actually
2. Holiday
3. Music and Lyrics
4. An affair to remember
5. Co za życie
6. Ja Cię kocham a Ty śpisz.
7. Powrót do przyszłości.

Brak komentarzy: